Pielęgnacja psa jesienią…

Krótsze dnie, spadające liście i do tego ciągle pada…czyli jesień. Zazwyczaj mówi się o pielęgnacji psich łap i sierści zimą lub latem, ale jesienna aura również stwarza warunki, w których nasz pupil wymaga szczególnej troski.

Jesienne spacery wszystkim kojarzą się z duża ilością błota, zabrudzeń i braku czystości. Likwidowanie takich zabrudzeń może być nie lada wyzwaniem dla psich opiekunów, warto zaopatrzyć się w środki, które pozwolą nam łatwo i szybko usunąć zabrudzenia z łap oraz sierści. Takim produktem są np. Chusteczki Cortex, które zawierają chlorheksydynę, co sprawia, że poza pielęgnacją są dodatkowo dezynfekujące.

Zabawy i harce w liściach często kończą się pogryzieniami przez insekty, pamiętajmy również, że o tej porze roku kleszcze nadal atakują, dlatego też uważnie sprawdzaj sierść psa po spacerze, a w przypadku uciążliwych ukąszeń możesz złagodzić to miejsce chłodnym okładem z Cortex Żelu.

Psie łapki należy zabezpieczać nie tylko zimą, ale również jesienią – wilgotne warunki pogodowe sprzyjają rozwojowi grzybów i bakterii, a podczas jesiennych spacerów nie trudno o skaleczenie psiej łapy. Cortex Maść to produkt, który wspiera psie łapy. Tworzy powierzchnię hydrofobową dzięki czemu opuszki psich łap nie tylko stają się bardziej sprężyste, ale są chronione przed drobnoustrojami i skaleczeniami. W produktach Cortex najważniejszym składnikiem jest propolis! Naturalny i pozyskiwany z terenów najmniej skażonych sprawia, że jest idealnym środkiem bakterio i grzybobójczym.

Przygotuj Swojego psa na niekorzystne warunki pogodowe z naturalnymi produktami, którym zaufali lekarze weterynarii oraz dogwalkerzy!