Kundelkowe love

25 października to najważniejszy dzień dla miłośników kundelków. Dzień Kundelka, bo i one – te nierasowe mają swoje święto. Pospolite mieszańce przez wielu niedoceniane, ostatnio stają się coraz bardziej popularne wśród tych, którzy pragną mieć w domu czworonożnego przyjaciela. Przez wielu opiekunów uznawane za mnie chorowite, bardziej lojalne i mądrzejsze.

Uważamy, że kundelki, poza psią miłością, dają nam poczucie unikalności – bo kto nie lubi czuć się wyjątkowo. Każdy z nich jest inny, inne umaszczenie, charakterystyczne cechy i wielkość. Ich nadzwyczajne umiejętności, odporność i inteligencja biorą się z mieszanki różnych ras.

Dlaczego panuje powszechna opinia, że „kundelki kochają mocniej”? Głównie wynika to z sytuacji w jakiej pojawił się pupil w naszym życiu, kundelki są najczęściej przygarniane lub adoptowane, stąd też ich wdzięczność względem człowieka.

Pamiętajmy, że ten dzień jest również Dniem Ustawy o Ochronie Zwierząt. W tym dniu nie tylko cieszmy się z bycia opiekunem kundelka, ale pamiętajmy o tysiącach psów w schroniskach które jeszcze nie znalazły domu, o psach starych, porzucanych czy chorych. Pamiętajmy, że bez względu na to czy mamy w domu rasowca, czy pospolitego burka należy o niego dbać – odpowiednio karmić, otoczyć miłością i opieką.

W tym ważnym dla ochrony zwierząt dniu, organizowane są liczne pikniki, festyny i eventy w schroniskach, w których można uczestniczyć całymi rodzinami. Tam zasięgamy wiedzy o opiece nad zwierzęciem, sytuacji w schroniskach i o tym jako możemy pomóc tym najmniejszym. A kto wie, może podczas takiego wydarzenia spotkacie przyjaciela na lata – oczywiście kudłatego😉