Królicza łapka…

Warto zauważyć, iż królicze łapy są przystosowane do miękkich podłoży tj. trawy i gleby. W warunkach domowych nie jest możliwe zapewnienie naszemu pupilowi takich warunków. Dlatego też należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji łapek naszego przyjaciela. Króliki które całymi dniami przebywają na twardej powierzchni mają tendencję do przenoszenia ciężaru ciała na „piętki” to znaczy tylne łapki. Taki długotrwały nacisk powoduje odgniecenia lub nawet ranki. Wycieranie się futerka na tylnych łapkach, jeszcze bardziej je eksponuje, a niezabezpieczona, goła piętka szybko staje się zaczerwieniona lub popękana, a to powinno być powodem do niepokoju opiekuna.

Zawsze, zatem obserwuj swoje zwierzę! Oglądaj łapki, obserwuj zachowanie, ale również zastosuje profilaktycznie Cortex Maść. Kwas hialuronowy spowoduje, że skoki królika będą bardziej elastyczne, przez co mniej narażone na powstawanie ran. Takiej zabezpieczonej łapce nie straszny jest też twardy pellet – który może dodatkowo pogłębić pęknięcia na łapkach.

Profilaktyka zawsze zagwarantuje nam sukces. Dlatego też należy zadbać o higienę klatki, zdrową dietę uszatka (króliki z nadwagą częściej mają odciski). Nie możemy dopuścić do zainfekowania ranki i bólu spowodowanego złą kondycją skoków! Kulejący królik, unika ruchu, traci apetyt i może nawet wpaść w depresję.

Codzienne smarowanie łapek maścią z propolisem i kwasem hialuronowym to przepis na radosnego uszatka! Propolis zwalczy rozwijające się infekcje, a bariera hydrofobowa powstała dzięki kwasowi hialuronowemu ochroni piętki przed podrażnieniami i drobnoustrojami!

Pamiętaj, że każdy zwierzak domowy wymaga odpowiedniej pielęgnacji, a wspólnie z Cortex zadbasz o nawet najmniejsze łapki.